Paieška
Tyrimai
Transparency of the Media Ownership
2013 m. organizacijų „Access Info Europe“ ir „Open Society Media Program“ atlikta apžvalga parodė, jog 19 ir 20 tirtų Europos regiono valstybių teisinė bazė neužtikrina žiniasklaidos priemonių savininkų registro skaidrumo. Tyrimo duomenimis, 9 iš 20 valstybių įmanoma sužinoti, kas yra tikrieji žiniasklaidos priemonių savininkai, daugelyje valstybių nėra reikalavimo pranešti apie galutinius žiniasklaidą valdančius naudos gavėjus.
Journalism 2.0: How to Survive and Thrive
Tai - gidas žurnalistams, įgyvendinantiems savo idėjas bei siekiantiems pagerinti darbo kokybę pasitelkiant Web 2.0 įrankius.
Reporting Human Rights - A Practical Guide for Journalists
„MediaTrust“ leidinys „Reporting Human Rights - A Practical Guide for Journalists“ pristato žmogaus teisių koncepciją, taip pat - kaip žurnalistams rašyti nepažeidžiant žmogaus teisių, kaip etiškai informuoti apie pažeidžiamas visuomenės grupes, išvengti žmogaus teisių temos politizavimo ir išlikti tiksliam bei objektyviam.
Public Trust In The News: A constructivist study of the social life of the news
„Reuters“ Žurnalistikos studijų instituto leidinyje yra pateikiamos įžvalgos, atskleidžiančios auditorijos bei žurnalistų tarpusavio pasitikėjimo ryšius.
2009 m. Reuters Žurnalistikos studijų instituto studija „The rise of social media and its impact on mainstream journalism“ apžvelgia, kaip tradicinė žiniasklaida pritaiko Web 2.0 priemones savo darbe ir su kokiais naujais iššūkiais bei dilemomis jai tenka susidurti. Studijoje yra pateikiama BBC, CNN, The Guardian, Telegraph ir The New York Times atvejų analizė.
Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje bei Lietuvos žurnalistikos centras pateikia žiniasklaidos ir žurnalistų veiklos reglamentavimą. Vadove nurodomos žurnalistų pareigos, jų teisė į informacijos gavimą bei kiti teisiniai dalykai, susiję su žurnalistikos veikla.
Korupcijos raiška ir neskaidrumas Lietuvos žiniasklaidoje
Lietuvos teisės instituto atstovo straipsnyje pateikiamos įžvalgos apie žiniasklaidą, kaip sudėtingą fenomeną, pasižymintį latentiniu pobūdžiu. Remiantis tyrimu, Lietuvoje nėra sisteminės žiniasklaidos korupcijos, vis dėlto, egzistuoja probleminių klausimų tokių kaip regioninės žiniasklaidos padėtis ar viešinimo paslaugų teikimas.
Skaidresnės žiniasklaidos link
„Transparency International” Lietuvos skyriaus tyrimas „Skaidresnės žiniasklaidos link” pristato Lietuvos verslo atstovų patirtį bendraujant su žiniasklaida, užsakant reklamas ar palankias publikacijas, bei verslininkų požiūrį į Lietuvos žiniasklaidos priemones.
„Transparency International” Lietuvos skyriaus žvalgomasis žiniasklaidos atskaitingumo tyrimas lygina Lietuvos, Latvijos ir Švedijos leidinių atskaitingumą skaitytojams.
Viešinimui skirtų ES lėšų panaudojimo korupcijos rizikų analizė
Studijoje pastebėta, kad žiniasklaidos priemonės neretai vengia neigiamų publikacijų arba palankiai atsiliepia apie įstaigas, iš kurių gavo viešinimui skirtų lėšų. Įtaką žiniasklaidos turiniui daro ir viešinimo konkursus laimėjusios ryšių su visuomene agentūros, raginančios nekritikuoti jos klientų.
Savivaldybių viešinimo lėšų analizė atskleidė, kad kas 5 eurą (1,4 mln. eurų) iš valstybės ir savivaldybių viešinimo biudžetų ir kas 7 eurą (10,6 tūkst. eurų) iš Europos Sąjungos (ES) investicijų savivaldybės skyrė su politikais susijusioms įmonėms, kurios viešino jų veiklą. Savivaldybės savo veiklų viešinimui per 2015 – 2018 m. išleido 7,8 mln. eurų, iš jų 80 tūkst. eurų – iš ES investicijų. Lėšas gavo 363 įmonės, iš kurių 35 buvo susijusios su politikais. Šios įmonės gavo penktadalį (1,4 mln. eurų) visų viešinimui skirtų lėšų. Visi duomenys skelbiami puslapyje www.manovalstybe.info.
Regioninės žiniasklaidos atskaitingumo problemos.
Valstybės institucijų ir žiniasklaidos finansinių santykių 2018-2019 m. studija.