Apie

„S.T.I.R.NA“ - tai „Transparency International“ Lietuvos skyriaus iniciatyva, kuria siekiama paprastai ir patogiai pateikti informaciją apie žiniasklaidos priemonių savininkus.

Duomenys apie žiniasklaidos priemonių savininkus sugretinti su duomenimis apie politikus bei valstybės tarnautojus, siekiant pamatyti, kurie politikai, valstybės tarnautojai bei jų sutuoktiniai valdo žiniasklaidos priemones.

„S.T.I.R.NA“ – tai žodžių „spauda“, „televizija“, „internetas“, „radijas“ ir „naujienų agentūros“ akronimas.

Duomenys apie žiniasklaidos savininkus

Duomenų šaltiniai: Viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų duomenų bazė, valdoma LR Kultūros ministerijos; Lietuvos radijo ir televizijos komisijos duomenų bazė.

Pagal LR Visuomenės informavimo įstatymą, visi juridiniai asmenys, kurie yra vietinių, regioninių arba nacionalinių laikraščių, žurnalų leidėjai ar informacinės visuomenės informavimo priemonių valdytojai, privalo pateikti LR Kultūros ministerijai duomenis apie savo dalyvius, kurie turi nuosavybės teise ar valdo ne mažiau kaip 10 procentų visų akcijų ar turto, ir pranešti apie patikslintus duomenis, jeigu jie pasikeičia:

  • duomenis apie dalyvius, kuriems nuosavybės teise priklauso ne mažiau kaip 10 procentų visų akcijų ar turto;
  • duomenis apie valdymo organus, jų narius;
  • informaciją apie turtinius santykius ir (ar) jungtinę veiklą, siejančią juos su kitais viešosios informacijos rengėjais ir (ar) skleidėjais, ir (ar) jų dalyviais.

Duomenys apie politikus bei valstybės tarnautojus

Duomenų šaltinis: Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (valstybės tarnautojų bei pareigas einančių politikų interesų deklaracijos), Vyriausioji rinkimų komisija (rinkimų kandidatų sąrašai).

Atkreipiame dėmesį, jog politikais laikomi visi asmenys bent kartą kandidatavę LR rinkimuose nuo 1992 m.

Duomenys apie viešinimo ir informavimo paslaugų pirkimus

Viešinimo ir informavimo paslaugų sutarčių duomenys

Duomenų šaltiniai: Viešųjų pirkimų tarnyba, Centrinis viešųjų pirkimų portalas. Laikotarpis: 2010 sausio 1 d. – 2021 birželio 30 d.

Sąsajų su politinėmis partijomis ir užimamų pareigų savivaldybėse ir Seime duomenys

Duomenų šaltiniai: Vyriausiosios tarnybinės etikos komisija Laikotarpis: 2010 sausio 1 d. – 2021 birželio 30 d.

TILS, atsižvelgdami į akademikų, žurnalistų, ekspertų ir politikų pastebėjimus, susijusiais politikais laikė tuos, kurie buvo lėšas gavusių įmonių akcininkai, dalininkai, vadovai, valdybų nariai, taip pat tie, kurių sutuoktiniai arba jie patys vertinimo laikotarpiu užėmė aukštas pareigas tokioje įmonėje.

Atkreipiame dėmesį, kad puslapyje www.stirna.info pateikiama informacija nereiškia, kad viešojo sektoriaus institucijos bei įmonės lėšų skyrė su politikais susijusioms įmonėms dėl šių sąsajų.

TILS ėmėsi visų įmanomų priemonių siekiant užtikrinti, kad sugretinami duomenys yra apie tuos pačius fizinius asmenis. Vis dėlto, dėl viešai pateikiamos informacijos trūkumo, kai rinkimuose dalyvavo bent keli asmenys tuo pačiu vardu ir pavarde, TILS negali garantuoti duomenų tikslumo ir kviečia pranešti apie bet kokius pastebėtus neatitikimus.

Atviri duomenys

Visi svetainėje pateikiami duomenys taip pat prieinami formatais, skirtais kompiuteriniam apdorojimui atvirų duomenų principu. Šią informaciją galite rasti čia.

Kontaktai

Norint pateikti papildomos informacijos apie žiniasklaidos priemonių savininkus ar pastebėjus klaidą prašome kreiptis info@transparency.lt

Ši iniciatyva yra Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo lėšomis, dalis.

Pastebėjote klaidą?
Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies). Toliau naršydami svetainėje arba paspausdami mygtuką Sutinku, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus rasite čia
Sutinku