Tyrimai

2007 m. Tarptautinis žiniasklaidos ir viešųjų reikalų centras prie Merilendo universiteto, JAV, atliko didžiausių žiniasklaidos rengėjų skaidrumo tyrimą „Atvirumas ir atskaitingumas: globalių žiniasklaidos rengėjų skaidrumo tyrimas”. Tyrime naujienų rengėjų skaidrumas buvo vertinamas pagal publikuotus ištaisymus, savininkystės skaidrumą, informacijos rengimo politiką, interaktyvumą ir kitus kriterijus.

Tyrimas atskleidė, kad skaidriausiai ir atskaitingiausiai tuo metu dirbo britų laikraštis „The Guardian” bei JAV leidinys „The New York Times”.

Journalism 2.0: How to Survive and Thrive

Tai - gidas žurnalistams, įgyvendinantiems savo idėjas bei siekiantiems pagerinti darbo kokybę pasitelkiant Web 2.0 įrankius. 

MediaTrust leidinys „Reporting Human Rights - A Practical Guide for Journalists“ pristato žmogaus teisių koncepciją, taip pat - kaip žurnalistams rašyti nepažeidžiant žmogaus teisių, kaip etiškai informuoti apie pažeidžiamas visuomenės grupes, išvengti žmogaus teisių temos politizavimo ir išlikti tiksliam bei objektyviam.

Public Trust In The News: A constructivist study of the social life of the news

Reuters Žurnalistikos studijų instituto leidinyje yra pateikiamos įžvalgos, atskleidžiančios auditorijos bei žurnalistų tarpusavio pasitikėjimo ryšius.

2009 m. Reuters Žurnalistikos studijų instituto studija “The rise of social media and its impact on mainstream journalism“ apžvelgia, kaip tradicinė žiniasklaida pritaiko Web 2.0 priemones savo darbe ir su kokiais naujais iššūkiais bei dilemomis jai tenka susidurti. Studijoje yra pateikiama BBC, CNN, The Guardian, Telegraph ir The New York Times atvejų analizė.

“Transparency International” Lietuvos skyriaus tyrimas “Skaidresnės žiniasklaidos link” pristato Lietuvos verslo atstovų patirtį bendraujant su žiniasklaida, užsakant reklamas ar palankias publikacijas, bei verslininkų požiūrį į Lietuvos žiniasklaidos priemones.

“Transparency International” Lietuvos skyriaus žvalgomasis žiniasklaidos atskaitingumo tyrimas lygina Lietuvos, Latvijos ir Švedijos leidinių atskaitingumą skaitytojams.